Spektakl w OCK

Categories: | Author: Katarzyna Koter-Ruda | Posted: 11/18/2016 | Views: 520

Dnia 16 listopada 2016 zgłoszone przez rodziców przedszkolaki wzięły udział w spektaklu teatralnym w Ostrowskim Centrum Kultury. Tytuł przedstawienia to "Kot w jednym kapeluszu". Był to spektakt edukacyjny poruszający problemy szeroko rozumianej nietolerancji i wykluczenia. Pięcioro mieszkańcow dachu spędza ze sobą bardzo dużo czasu: grają w kocie łapki, urządzają dzikie harce, oglądaja telewizję itd. Tak się dzieje do czasu, gdy znajdują kapelusz, który staje się symbolem awansu na wyższy poziom. Obecnośc kapelusza wśród kotów ujawnia skrywane w boheterach tendencje do oceniania każdego znajomego oraz przyrównywania siebie do innych. Relacje między kocimi przyjaciółmi odzwierciedlają typowe ludzkie zachowania we współczesnym świecie, które ukazane są wśród uroczej scenerii, w hurmorystycznej oprawie i przy oryginalnej "kociej muzyce".