Święto Św. Elżbiety

Categories: | Author: Katarzyna Koter-Ruda | Posted: 11/18/2016 | Views: 520

Dnia 17 listopada obchodzimy święto św. Elżbiety - Patronki Zgromadzenia Sióstr św. Elżbiety. O jej życiu i działalności przedszkolaki mogły się dowiedzieć 18 listopada 2016 z krótkiej inscenizacji w kaplicy, w której głównymi aktorami byli: Siostra Jadwiga (św. Elżbieta), siostra Andrzeja (żebrak), Pan Paweł Moch (Ludwik - mąż św. Elżbiety), Paulina Jeziorska (chora biedaczka). Św. Elżbieta pomagała biednym dzieląc się z nimi chlebem, opatrując im rany i wspierając ich. Na pamiatkę tych wydarzeń wszystkie dzieci i wychowawczynie otrzymały z rąk św. Elżbiety małe chlebki, aby mogły się podzielić z innymi. Św. Elżbieta zwróciła także uwagę, że jedzenia nie można wyrzucać i marnować, gdyż są wokół nas osoby, które często nie mają co jeść. Przejdź do GALERII ZDJĘĆ... i do Zakładki DZIEJE SIĘ...