Archiwum Aktualności 2019/2020

Gry i zabawy edukacyjne o Polsce

Categories: | Author: Katarzyna Koter-Ruda | Posted: 2020-04-30 | Views: 384

Przedstawiamy kilka gier i zabaw o tematyce związanej z Polską. Kochane Dzieci, zaproście do zabawy swoich Rodziców, Rodzeństwo czy Dziadków i razem odkrywajcie naszą piękną Ojczyznę!

1. Memory - Należy wydrukować krążki w dwóch egzemplarzach memory Polska 1 i memory Polska 2 x2. Krążki kładziemy obrazkiem do dołu. Pierwsze osoba odkrywa dwa obrazki jeśli będą identyczne, to zabiera je do siebie i próbuje szczęścia kolejny raz, aż do momentu popełnienia błędu. Jeśli popełni błąd, to odwraca krążki obrazkiem do dołu. Wygra ta osoba która uzbiera więcej krążków.

2. Polska Sudoku...

2.Polska Sudoku żródło: Kodowanie na Dywanie

3. Polska Domino - Należy wyciąć wszystkie prostokąty, jeden wyłożyć na środek, pozostałe rozdać osobom grającym. Kolejno gracze dokładają swoje prostokąty, dobierając taki sam obrazek.

4. Polska - gra planszowa - żródło Kodowanie na Dywanie