Archiwum Aktualności 2019/2020

Sensoryczny tor przeszkód

Categories: | Author: Katarzyna Koter-Ruda | Posted: 2020-05-08 | Views: 329

Zapraszamy Was do stworzenia własnego sensorycznego toru przeszkód. Wykorzystajcie przedmioty, materiały, które macie w domu. Będzie to wspaniały masaż stóp. Na filmiku Ania maszeruje po kawałku sztucznego futra, folii bąbelkowej, ręczniku, kawałku sztucznej trawy. Następnie masuje nogi fasolą i drobnymi kamykami.  Kolejna przeszkoda to chód po skakance i papierowych wytłaczankach.  Następnie Ania wchodzi na zmianę do ciepłej i zimnej wody (to zadanie można powtarzać kilkakrotnie), wyciera nogi i siada na krzesełku, chwyta różne przedmioty stopami i wkłada do pudełka. Ćwiczenia te pobudzają krążenie w stopach,  hartują, a także przeciwdziałają płaskostopiu. Zapraszamy do zabawy! Poniżej przykładowy filmik.

drive.google.com/file/d/1of-Hw0HGrDxau7neTgyyBkMgvHJHHY_1/view