Archiwum Aktualności 2019/2020

Ostrów Wielkopolski - moje miasto

Categories: | Author: Katarzyna Koter-Ruda | Posted: 2020-05-12 | Views: 364

Ostrów Wielkopolski jest miastem powiatowym, średniej wielkości. Zamieszkuje je około 72 tysiące mieszkańców. Patronem miasta jest św. Stanisław ze Szczepanowa, biskup krakowski i męczennik Kościoła. W herbie Ostrowa Wlkp. widnieją dwa złote klucze (symbol bezpieczeństwa) oraz jabłko królewskie (symbol obfitości). Znaki te znajdują się na czerwonym tle. Flaga Ostrowa Wlkp. nawiązuje do symboliki herbu. Poniżej przedstawiamy Wam flagę, herb i pieczęć MIASTA OSTROWA WIELKOPOLSKIEGO.

Kochane dzieci! Znacie już symbole naszego pięknego miasta. Chcemy Wam przybliżyć historię powstania Ostrowa oraz jego herbu. W tym celu zapraszamy Was do obejrzenia filmiku animowanego, który dostępny jest na Facebooku Muzeum Miasta Ostrowa Wielkopolskiego. Można go także obejrzeć klikając w poniższy link:

www.facebook.com/MuzeumMiastaOstrowaWielkopolskiego/videos/525434011502973/