Pielgrzymko-wycieczka Skrzatów

Categories: | Author: Katarzyna Koter-Ruda | Posted: 2024-03-07 | Views: 27

W poniedziałkowy poranek 04  marca 2024r. najstarsza grupa przedszkolaków - Skrzaty wraz z Siostrą Dyrektor Teresą, siostrą Konstancją i wychowawcami wybrała się na wycieczkę do Poznania. Głównym celem wyjazdu były obchody Dnia Patronki Przedszkola Służebnicy Bożej s. Włodzimiry Wojtczak. Podróż minęła nam w miłej rozśpiewanej atmosferze. Dotarliśmy  do Kościoła pw. Bożego Ciała, w którym Siostra Dyrektor opowiedziała legendę o Trzech Hostiach a także pokazała konfesje tzn. studzienkę, miejsce w którym według legendy znaleziono Trzy Hostie. Przejdź do GALERII ZDJĘĆ...

Następnie przeszliśmy do sarkofagu Służebnicy Bożej Siostry Włodzimiry Wojtczak. Tam odśpiewaliśmy hymn Naszego Przedszkola, który związany jest  z naszą patronką s. Włodzimirą i modliliśmy się o uproszenie łaski cudu za jej wstawiennictwem oraz jej modlitwę za nas. Złożyliśmy kwiaty i wspominaliśmy historię jej życia. Stamtąd  udaliśmy się do Domu Sióstr Elżbietanek, gdzie czekał na nas ciepły posiłek. Siostry ugościły nas serdecznie. Wspólnie spędzony czas z siostrami będziemy z radością wspominać. Istnieją takie miejsca, które każdy Polak przynajmniej raz w życiu powinien odwiedzić, by móc poznać prawdziwie dziedzictwo własnego kraju. W programie wycieczki było zwiedzanie Bazyliki Archikatedralnej pw. Św. Apostołów Piotra i Pawła tzw. Katedry Poznańskiej. Tam czekał na nas Brat Józef, który przybliżył nam początki chrześcijaństwa w Polsce. Zwiedziliśmy m.in. Królewską Kaplicę  a w podziemiach Katedry zobaczyć mogliśmy m.in. relikty misy chrzcielnej,w której mógł przyjąć chrzest pierwszy Władca Polski Mieszko I. Wycieczka dostarczyła nam nie tylko wszechstronnej wiedzy, ale przede wszystkim wielu przeżyć i wrażeń. Duchowe spotkanie z patronką przedszkola Służebnicą Bożą Włodzimirą Wojtczak pozostanie w naszych sercach na zawsze. Wszystkie założone punkty programu wycieczki zostały zrealizowane.     Zmęczeni, ale zadowoleni, pełni miłych wspomnień wróciliśmy do Przedszkola.Pragniemy dodać, iż wyjazd ten nie odbyłby się, gdyby nie Nasza Siostra Dyrektor, która zorganizowała i pokryła koszty wycieczki, za co bardzo serdecznie dziękujemy.